pomoc
a BIP : Urząd Miejski w Lipnie
pomoc
BIP : Urząd Miejski w Lipnie

BIP : Urząd Miejski w Lipnie

Start Przetargi Ogłoszenia Akty publicznoprawne Samorząd Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 Wybory Samorządowe 2024 Rada Miejska - kadencja 2018 - 2023 Rada Miejska - kadencja 2014 - 2018 Deklaracja dostępności Rada Miejska - kadencja 2010 - 2014 Rada Miejska - kadencja 2006 - 2010 SIM – KZN Toruński - nabór wniosków na mieszkania czynszowe Transmisje sesji Rady Miejskiej w Lipnie Portal e-Sesja Rady Miejskiej w Lipnie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Miejski Statut Miasta Budżet Miasta Lipna Dług publiczny Podatki i opłaty lokalne Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy Miasta Lipna Gospodarka gruntami Oświata Zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności Plany audytów wewnętrznych Ochrona Środowiska Sport Kultura Zarządzenia Oświadczenia majątkowe Wybory, Referenda Ważne dokumenty Ochrona Danych Osobowych - RODO Jak załatwić sprawę? Konkurs ofert Petycje Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego Infostrada Kujaw i Pomorza - Porozumienie Praca MOPS Redakcja BIP Rejestr zmian Instrukcja Kontakt

Przetarg


Uszczegółowienie do postępowania przetargowego - Utworzenie stref rekreacyjno-sportowych na terenie Miasta Lipna


U S Z C Z E G Ó Ł O W I E N I E

Dotyczy postępowania: ZP.271-7TP/2022 - Utworzenie stref rekreacyjno-sportowych na terenie Miasta Lipna

W odpowiedzi na złożone zapytanie, po powtórnej analizie zapisów Ogłoszenia, SWZ i załączników dotyczących wymogów postępowania „Utworzenie stref rekreacyjno-sportowych na terenie Miasta Lipna”, Gmina Miasta Lipna precyzuje zapisy w powyższych, publikując je jednocześnie jako uszczegółowienie do powyższego postępowania.

Otrzymane zapytanie:

  1. Rozdział XVII SWZ pkt 2: „Termin wniesienia wadium upływa dnia 07 XII 2022 r. do godz. 1000.” Prosimy o wyjaśnienie.

Odp.1. Oczywiście pomyłka, termin na wniesienie wadium to – 22 XII 2022 do godz. 10,00.

2.         Czy Zamawiający dopuści możliwość składania ofert częściowych?

Wg naszej oceny zapisy Rozdziału IV SWZ Informacja na temat części zamówienia i możliwości składania ofert częściowych mówiące o jednobranżowym charakterze wykonawstwa, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wykonawcy specjalizujący się w wykonawstwie np. boisk nie są przygotowani do wykonania pumptracka czy urządzeń skateparku, ponieważ technologia ich wykonania jest zupełnie inna. Co więcej, zlecenie wykonania specjalistycznych prac niewykwalifikowanej w danym obszarze firmie może spowodować obniżenie jakości produktu finalnego.

Odp.2. Nie, nie dopuszczamy składania ofert częściowych.

  1. Zapisy Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla części 4: Kompleks rekreacyjny przy ul. Ogrodowej, Część III pkt 1.6 mówią o minimalnej długości pasm jezdnych toru minimum 125 mb. Natomiast w pkcie 2.1 widnieje zapis, że „Oczekiwany rozmiar toru to minimum 220 mb pasa jezdnego.” Zwracamy się zatem o doprecyzowanie, jaką długość toru wykonawca ma przyjąć do wyceny?

Odp.3. Do wyceny należy przyjąć 125 mb pasa jezdnego.

  1. Zwracamy się o doprecyzowanie technologii pumptracka. Część III PFU dla części 4 pkt 1.6 ppkt 6 opisuje technologię betonową monolityczną. Pkt 2 ppkt 2.1 mówi, że „We wskazanej lokalizacji należy zaprojektować i wykonać tor rowerowy typu ,,pumptrack” o nawierzchni asfaltowej.” Natomiast grafika z przykładowym kształtem toru przedstawia pumptrack modułowy kompozytowy.

Odp.4. Grafika jest jedynie przykładowym kształtem toru. Natomiast konstrukcja toru może być zarówno betonowa jak i asfaltowa.

  1. Zwracamy się o doprecyzowanie technologii urządzeń skateparku – czy technologia ma być betonowa czy drewniano-kompozytowa?

Odp.5. Urządzenia skateparku maja być wykonane w technologii betonowej.

  1. Zwracamy się o doprecyzowanie, na jakim etapie Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców przedstawienia certyfikatów na urządzenia, o których mowa w PFU dla części 4 Dziale VIzałączniku nr 9 do SWZ – STWiOR w części I: Wymagania ogólne pkt 3: Materiały i urządzenia?

Odp.6. Certyfikatów na urządzenia będziemy żądali bezpośrednio przed ich wbudowaniem w obiekty.

  1. Czy Zamawiający zmniejszy górną granicę naliczonych kar umownych, o których mowa w § 12 ust. 4 projektu umowy, z 70% na 15%?

Odp.7. Zmieniamy zapis § 12 ust 4  Wzoru umowy, jednocześnie go uściślając i otrzymuje on brzmienie: „ Strony ustalają, że górna granica naliczonych kar umownych naliczonych na podstawie § 12 ust. 3, nie może przekraczać 15 % wynagrodzenia umownego, o którym mowa w § 3 ust. 1 niniejszej umowy.”

  1. Zwracamy się o przedstawienie warunków finansowania. Czy Zamawiający dopuszcza fakturowanie częściowe miesięczne zgodnie z zaawansowaniem robót?

Odp.8. Nie, nie zmieniamy warunków finansowania.

  1. Czy Zamawiający będzie wymagał urządzeń o wymiarach zgodnych z wykazem zamieszczonym w PFU dla części 5: Skate Park przy ul. Szkolnej, I Część opisowa pkt 2.3 czy doprecyzuje zapis alternatywnej koncepcji i nie dopuści do wykonania mniejszych elementów?

Odp.9. Nie, nie dopuszczamy mniejszych elementów. Muszą być o wymiarach co najmniej takich, jakie opisano w PFU.

10.     Zwracamy się o jednoznaczne określenie technologii wykonania nawierzchni jezdnej urządzeń skateparku, sugerując jednoczęsnie wybór materiału HPL w kolorze jasnym.

Z racji rozwoju sportów skateparkowych w Polsce jak i całym świecie pojawiło się bardzo dużo użytkowników skateparku, którzy poruszają się na hulajnogach. Znając specyfikę jazdy na hulajnogach, sposób użytkowania obiektów skateparkowych oraz doświadczenie z wielu inwestycji chcieliśmy zwrócić uwagę na wybór materiałów używanych do wykonania nawierzchni jezdnej. Sklejka wodoodporna laminowana często w dość krótkim czasie zostaje mocno uszkodzona na łukach oraz elementach przeznaczonych do grindowania/slideowania, co skutkuje koniecznością jej wymiany lub naprawy, już nawet po pierwszym roku użytkowania. Największe firmy skateparkowe na świecie wykluczyły już z użytku stosowanie nawierzchni ze sklejki wodoodpornej laminowanej z powodu jej niskiej trwałości na rzecz innego materiału – HPL. Dodatkowo wybór koloru jasnego sprawi, że obiekt nie będzie się nagrzewał w okresie letnim, co sprawi, że poruszanie się po nim będzie dużo przyjemniejsze.

Odp.10. Nawierzchnia jezdna urządzeń skateparku, powinna być wykonana w technologii betonowej. Koloru nie określamy, może być jasny.

Pozostałe warunki Ogłoszenia i SWZ pozostają bez zmian.



Lista plików


NazwaData dodaniaLicznik


Informacje o publikacji


WytworzyłZaakceptowałOpublikował
Artur RybickiArtur RybickiArtur Rybicki
Data publikacjiLicznik odsłonLicznik zmian
19 grudnia 2022 r. 09:304391


Rejestr zmian


Data zmianyTyp zmianyUżytkownik
19 grudnia 2022 r. 09:31 Dodanie przetargu Artur Rybicki
Pokaż więcej